Bestyrelse & Organisationsplan

Bestyrelsen

bestyrelse@mkc-kajak.dk


Formand

Stefan Handberg
Tlf.: 40148282
formand@mkc-kajak.dk

 

Klubbens postadresse:

Marselisborg Kajak Club
C/O Camilla Ollerup
Storringvej 1A, Lillering
8462 Harlev


Kasserer

Camilla Ollerup
Tlf.: 26363199
kasserer@mkc-kajak.dk


Næstformand

Ida Gabriel Jessen
Tlf.: 30333898
idamgabriel@gmail.com


Bestyrelsesmedlem

Richard Johansen
Tlf.: 54331211
richard.dalkjaer.johansen@gmail.com


Bestyrelsesmedlem

Gert Larsen
Tlf.: 28700198
gfladr@hotmail.com


1. Suppleant

Lisbeth Rygaard
Tlf.: 51939979
rygaardlisbeth@gmail.com

 

2. Suppleant

Jan Skovgård
Tlf.: 72286330
jan@janskovgard.dk

MKCs Organisationsplan

TOVHOLDERE OG KONTAKT TIL BESTYRELSEN
Formand Stefan Handberg 4014 8282 formand@mkc-kajak.dk
DKF / Årsmøde Bestyrelsen   formand@mkc-kajak.dk
Officiel kontakt Stefan Handberg   formand@mkc-kajak.dk
Tour de Gudenå Lisbeth Plesner 2282 8702  
Stævnetilmelding Mette Grønborg 4159 4110 mettegronborg@gmail.com
Strategi Bestyrelsen   formand@mkc-kajak.dk
Nøgler Anders Vejby 2279 9588 andersvejby@gmail.com
Indkaldelse til bestyrelsesmøder Stefan Handberg   formand@mkc-kajak.dk
Netværk i klubhuset Christian Sodemann   christian@sodemann.dk
Husudvalg Lisbeth Rygaard, Steen Jørgensen, Jan Henriksen, Johannes Vindum, Jens Gert Sørensen, Karsten Aaberg, Stefan Handberg   husudvalg@mkc-kajak.dk
Næstformand Ida Gabriel Jessen 30333898 idamgabriel@gmail.com
Teknikroning Rolf Nikolajsen 2754 2849 robonik@jubii.dk
Motionsrum Steen Jørgensen, Ask Skovgaard 2134 5253 poststeen@gmail.com
Svømning Mette Koch, Birgit Madsen   madsen_birgit@hotmail.com
Varmepumper og Genvex Per Skærbæk, Freddy Poulsen   per@coolpartners.dk
Hjemmeside Stefan Handberg 4014 8282 formand@mkc-kajak.dk
Klubhuset, 'vicevært' Freddy Poulsen, Stefan Handberg 2853 1281 fnp.sam@stofanet.dk
Bådebro Peter Mathiasen, Stefan Handberg   maribo56@live.com
Bådudvalg Steen Jørgensen, Stefan Handberg, Ulla Spens, Birgitte Ranfelt, Lisbeth Rygaard, John Bjerg, Christina Garney
  baadudvalg@mkc-kajak.dk
Festudvalg / arrangementer
Jan Henriksen, Lisbeth Rygaard, Annie Jensen, Lone Hjorth 3011 8744 henriksenjan56@gmail.com
Kasserer Camilla Ollerup 2636 3199 kasserer@mkc-kajak.dk
Kontingentopkrævning Camilla Ollerup 2636 3199 kasserer@mkc-kajak.dk
Medlemsdata Camilla Ollerup 2636 3199 kasserer@mkc-kajak.dk
Planlægning begynderinstruktion Ulla Spens, Camilla Ollerup 26189972 instruktion@mkc-kajak.dk
Gå til kajak Ask Skovgaard    
Memberlink rettigheder Stefan Handberg 4014 8282 formand@mkc-kajak.dk
Uddannelse Ida Gabriel Jessen 3033 3898  
Sommertur Mangler    
Forårsrengøring Charlotte Nedergaard    
Bestyrelsesmedlem Richard Johansen 5433 1211 richard.dalkjaer.johansen@gmail.com
Organisation bestyrelsen   jan.sorensen@me.com
Brabrand Brugerudvalg Helge Hallmann, Jan Sørensen 30204753 helge@hallmann.dk
ÅKS Dorte og Jan Qualmann    
Ungdom Mangler    
Sponsorer Stefan Handberg 4014 8282 formand@mkc-kajak.dk
Handicap Anders Vejby 3058 0918 andersvejby@gmail.com
Rengøring Ida Gabriel Jessen   idamgabriel@gmail.com
Kommunikation/nyhedsmail bestyrelsen   jan.sorensen@me.com
Bestyrelsesmedlem Gert Larsen 28700198 gfladr@hotmail.com
Rokort Stefan Handberg   baadudvalg@mkc-kajak.dk
Trailer Thomas Plesner 2297 3551  
Ergometer Claus Lagoni   clauslagoni@stofanet.dk
Privat bådrum Jan Skovgaard 7228 6330 jan@janskovgard.dk
Vedligehold af kajakker
Ulla Spens, Richard Johansen