Bestyrelse & organisationsplan

Formand

Stefan Handberg
Tlf.: 40148282
formand@mkc-kajak.dk
stefan.handberg@mkc-kajak.dk

 

Klubbens postadresse:

c/o Rigmor Korsgaard
Marselisborg Allé 30C 5. th.
8000 Aarhus C

 

Kasserer

Rigmor Korsgaard
Tlf.: 60258946
rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
kasserer@mkc-kajak.dk


Bestyrelsesmedlem

Jan Sørensen
Tlf.: 22845284
jan.sorensen@mkc-kajak.dk


Bestyrelsesmedlem

Peter Mathiasen
Tlf.: 61665428
peter.mathiasen@mkc-kajak.dk


Bestyrelsesmedlem

Steen Jørgensen
Tlf.: 21345253
steen.jorgensen@mkc-kajak.dk


1. Suppleant

Lone Hjorth
Tlf.: 29720000
lone.hjorth@mkc-kajak.dk

MKCs Organisationsplan

TOVHOLDERE OG KONTAKT TIL BESTYRELSEN
Formand Stefan Handberg 4014 8282 formand@mkc-kajak.dk
DKF / Årsmøde Bestyrelsen   formand@mkc-kajak.dk
Officiel kontakt Stefan Handberg   formand@mkc-kajak.dk
Tour de Gudenå Lisbeth Plesner 2282 8702  
Stævnetilmelding, Mette Grønborg 4159 4110 mettegronborg@gmail.com
Strategi Bestyrelsen   formand@mkc-kajak.dk
Nøgler Anders Vejby, Stefan Handberg 2279 9588 andersvejby@gmail.com
Indkaldelse til bestyrelsesmøder Stefan Handberg   formand@mkc-kajak.dk
Netværk i klubhuset Christian Sodemann, Stefan Handberg   formand@mkc-kajak.dk
       
Teknikroning Rolf Nikolajsen 2754 2849 robonik@jubii.dk
Motionsrum Mangler    
Svømning Mette Koch, Birgit Madsen   madsen_birgit@hotmail.com
Varmepumper og Genvex Per Skærbæk, Freddy Poulsen, Stefan Handberg   per@coolpartners.dk
Hjemmeside Stefan Handberg, Jan Sørensen 4014 8282 stefan.handberg@mkc-kajak.dk
Klubhuset, 'vicevært' Freddy Poulsen, Stefan Handberg 2853 1281 fnp.sam@stofanet.dk
Bådebro Peter Mathiasen, Stefan Handberg   peter.mathiasen@mkc-kajak.dk
Bådudvalg Steen Jørgensen, Stefan Handberg, Ulla Spens, Birgitte Ranfelt, Lisbeth Rygaard, John Bjerg, Christina Garney
  baadudvalg@mkc-kajak.dk
Festudvalg / arrangementer
Jan Henriksen, Lisbeth Rygaard, Annie Jensen, Lone Hjorth 3011 8744 henriksenjan@stofanet.dk
Kasserer Rigmor Korsgaard 6025 8946 rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
Kontingentopkrævning Rigmor Korsgaard 6025 8946 rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
Medlemsdata Rigmor Korsgaard 6025 8946 rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
Planlægning begynderinstruktion Ulla Spens, Lisbeth Rygaard   instruktion@mkc-kajak.dk
Kom godt igang Ulla Spens, Lisbeth Rygaard   instruktion@mkc-kajak.dk
Memberlink rettigheder Rigmor Korsgaard 6025 8946 rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
Uddannelse Mangler    
Sommertur Mangler    
Forårsrengøring Rigmor Korsgaard 6025 8946 rigmor.korsgaard@mkc-kajak.dk
Bestyrelsesmedlem Jan Sørensen 2284 5284 jan.sorensen@mkc-kajak.dk
Organisation bestyrelsen   jan.sorensen@mkc-kajak.dk
Brabrand Brugerudvalg Helge Hallmann 30204753 helge@hallmann.dk
ÅKS Jan Sørensen   jan.sorensen@mkc-kajak.dk
Ungdom Mangler    
Sponsorer Stefan Handberg 4014 8282 stefan.handberg@mkc-kajak.dk
Handicap Anders Vejby, Jim Jensen 3058 0918 andersvejby@gmail.com
Rengøring Mangler    
Kommunikation/nyhedsmail bestyrelsen   jan.sorensen@mkc-kajak.dk
Bestyrelsesmedlem Peter Mathiasen 6166 5428 peter.mathiasen@mkc-kajak.dk
Rokort Steen Jørgensen, Stefan Handberg   baadudvalg@mkc-kajak.dk
Trailer Thomas Plesner, Stefan Handberg 2297 3551  
Ergometer Claus Lagoni   clauslagoni@stofanet.dk
Privat bådrum Jan Skovgaard 7228 6330 jan@janskovgard.dk
Vedligehold af kajakker
Lisbeth Rygaard, Ulla Spens, Christina Garney, Steen Jørgensen, Stefan Handberg   baadudvalg@mkc-kajak.dk